Zadejte Email pro odebírání novinek

Rubriky

Vítejte!

Jako Přívorské ženy se scházíme v místní škole již přes 20 let. Sdružení má celkem asi 50 členek, přičemž nejmladším je kolem třiceti a nejstarší členka se těší požehnanému věku 91 let. Vítány jsou starousedlice i nové tváře, zejména „mladá krev“.

Ve škole chystáme pravidelná posezení pro babičky a plánujeme tu akce pro děti i ostatní občany. Před Vánocemi se scházíme při posezení „Pod jmelím“ či „Předadventní“, z jara při „Pomasopustním“, v květnu „Ke Dni matek“.

Pro celou ves organizujeme během roku Masopustní průvod obcí (únor-březen), Pálení čarodějnic (30.4.), Den dětí (červen, ve spolupráci s dalšími místními spolky), Drakiádu (říjen) či Lampionový průvod (říjen).

Naše členky se příležitostně scházejí ve škole k rukodělným činnostem, např. při Velikonočním aranžování. Úspěšné bylo také vyrábění cukrovinek z mandlového těsta pod vedením paní Vlaďky Nováčkové. Během prázdnin vyrážíme společně na výlety na kolech po okolí, občas se najde čas i na návštěvu kina nebo divadla. Naše setkání jsou otevřena libovolným zájemkyním.

Své členky pravidelně navštěvujeme při životních jubileích. Po 60ti letech každých 5 let.

Naše čilé babičky se scházejí také v knihovně. Mnohým je již přes osmdesát let, ale tyto společné schůzky jim jistě dodávají radost a chuť do života. Podmínky místní knihovny ale nyní nejsou příliš dobré, proto se snažíme o jejich zlepšení.

Naše schůzky jsou dobrovolné, bez poplatků a příspěvků. Na přípravě akcí se aktivně podílí asi 20 žen. Postupně se k nám přidávají mladší - maminky dětí. Ty přinášejí nápady, co nového pro děti připravit, a snaží se aktivně zapojit.

Veškerou činnost hradíme z „výdělku“, který dostaneme od našich občanů při Masopustním průvodu obcí. Masopustní průvod s maskami, hudbou, zpěvem a dobrým jídlem je každoročně celodenním programem nejen pro nás, ale pro každého - těší se hlavně děti malé, ale i odrostlejší. Baví se celá ves.

V roce 2010 jsme se rozhodly pro zřízení občanského sdružení. Hlavně proto, že jsou mezi námi i mladé maminky, a tak věříme, že zvládneme více. Jako občanské sdružení se osamostatníme a zaregistrujeme. Budeme mít větší možnosti - získat příspěvky od obce, popř. organizovat sbírky.

Při akcích spolupracujeme s místními Myslivci, Sokoly a Mateřskou školkou. Podílíme se na přípravě tradičních sokolských Šibřinek – hlavně příspěvkem do programu. V červnu připravujeme se Sokoly, Šermíři a Rybáři Den dětí, spolupráce je skvělá.

Jsme ženská organizace, ale bez pomoci mužů se neobejdeme.

Muži mezi nás pravidelně nechodí - asi by je z nás bolela hlava - když se sejdeme, je to jako v úle. Jsou rádi, když si doma od nás chvíli odpočinou. :-) Pro nás jsou naše schůzky relaxací.
Předseda: Chvátalová Marie,   tel: 602/888 374 e-mail: privorske.zeny@centrum.cz
Místopředseda: Jaroslava Plačková, e-mail: privorske.zeny@centrum.cz
Místopředseda: Lucie Sloupová
Hospodář: Dana Hošková

Editor webu: Yvonne Urbanová - email: UYvona@seznam.cz
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one